ההשפעות הבריאותיות של תזונה טבעונית

ההשפעות הבריאותיות של תזונה טבעונית

האם טבעונים הם תמיד חולים? האם כל הצמחונים חלשים ואנמים? התשובה היא – ממש לא! הבעיה היא, שהרבה פעמים אנשים עושים “יחסי ציבור” שליליים לטבעונות ולצמחונות. כאשר מישהו מחליט להיות צמחוני או טבעוני, לא מספיק להוציא מהתפריט את המזון מהחי ולהמשיך לאכול כרגיל. הרי במזון מהחי יש ערכים תזונתיים, שחשוב לספק לגוף. לכן – צריכים לשנות משהו כללי יותר בתזונה. צריכים לאכול בצורה מאוזנת. ומה קורה למי שלא אוכלים בצורה מאוזנת? כל מיני דברים עלולים לקרות: חולשה, אנמיה ועוד… ואלה התופעות – שהן לחלוטין לא הכרחיות בטבעונות! – שעושות לתזונה הזו שם רע.

מפתיע לגלות, שדווקא תזונה הכוללת מזון מהחי, אחראית למחלות ולבעיות רבות מאוד. ולמה אנחנו פחות מודעים לזה? מאוד פשוט: ראשית, הופעת המחלות האלה (כמו סרטן וסוכרת – ראו בהמשך) היא איטית יותר מאשר הבעיות שקשורות לתזונה לא מאוזנת. שנית, רוב האנשים אוכלים מזון מהחי, ולכן, מישהו שחלה במחלה כזו או אחרת – גם אם היא נבעה ממזון מהחי, בין היתר – לא נראה לנו חריג. לכן כדאי לקרוא ולהבין, מה בדיוק ההשפעות של מזון מהחי על הגוף, ולעומת זאת – מה ההשפעות של הימנעות ממנו.

קצרה היריעה כאן מלהיכנס לעומקם של הדברים, ואנסה לתמצת אותם כדי להעביר את הרעיון הכללי יותר. אתם מוזמנים, כמובן, לקרוא במקורות שונים (כולל כאלה שמופיעים כאן באתר, בתפריט “מידע נוסף”). עם זאת, חשוב לי לציין את דברי ארגון התזונה האמריקאי (ה-ADA), שאמר שתזונה טבעונית או צמחונית היא “בריאה, ראויה מבחינה תזונתית, ועשויה לספק יתרונות בריאותיים במניעת מחלות מסוימות ובטיפול בהן”, אפילו שהיא מתאימה לכל הגילאים והשלבים השונים בחיים, “כולל הריון, הנקה, ינקות, ילדות והתבגרות, וכן לספורטאים”.

מחלות “שפע” / מחלות של העולם המערבי

כאשר משווים את שיעורי התמותה ואת תוחלת החיים של העולם המערבי ושל מדינות מתפתחות, רואים פער משמעותי הרבה פעמים, לטובת העולם המערבי. כלומר, העולם המערבי בטוח עושה משהו נכון, לא? אבל השאלה היא – מה בדיוק?

כשמשווים את סיבות התמותה והחולי, רואים שבעולם המערבי בולטות מחלות כגון סרטן, מחלות לב, סוכרת ועוד… לעומת זאת, במדינות מתפתחות אנשים רבים מתים מזיהומים, למשל, ומחלות שונות שכבר שנים כמעט שלא שמעו עליהן בעולם המערבי.

הסיבה לכך, היא תברואה, ניקיון, היגיינה וכו’… כל אלה התחזקו והתפתחו מאוד בעולם המערבי, וכך מחלות “ותיקות” שנובעות מביוב שצף ברחוב, אכילת ירקות מלוכלכים ועוד, לא מטרידות כל כך במקומות כאלה. אבל למה רואים פער כל כך גדול בסרטן, מחלות לב ועוד, כאשר מסתכלים על מדינות מפותחות מול מדינות מתפתחות? למה בעולם המערבי יש כל כך הרבה יותר מחלות כאלה?

אחת הסיבות המרכזיות נעוצה, ככל הנראה, באורחי התזונה. בעולם המערבי, כבר משנות ה-40 של המאה הקודמת, התחילה עלייה קיצונית ביותר בצריכה של מזון מהחי (מכל הסוגים). לעומת זאת, בשאר העולם, השינויים האלה לא קיימים, או שהיו מתונים יותר.

ובאמת, מחקרים שבדקו את הקשר שבין תזונה לבין מחלות אלה, מצאו קשר ישיר ביניהן: אנשים שצורכים מזון מהחי, נמצאו בסיכון גבוה יותר לחלות בסרטן מסוגים שונים, נוטים יותר למחלות לב, סוכרת ועוד… חלק מהמחקרים אף הראו, שכאשר מישהו כבר חלה במחלה כזו, הימנעות ממזון מהחי סייעה בריפוי שלה!

חשוב לי להבהיר, שטבעונות היא לא תרופת קסמים, שתרפה כל חולי. גם טבעונים יכולים לחלות במחלות קשות. עם זאת, כמו שכתבתי קודם, הסיכון נמוך יותר.

למה בעצם?

הסיבות רבות ומגוונות, כמובן. אבל צריך לזכור, שיש כמה הבדלים מהותיים בין מזון מהחי למזון מהצומח, וביניהם:

  • – במזון מהצומח אין כולסטרול. הגוף שלנו יודע ומסוגל לייצר את הכולסטרול הדרוש לו, וכאשר מוסיפים עוד ועוד כולסטרול ממקורות חיצוניים, זה עלול לפגוע בנו.
  • – במזון מהחי אין סיבים תזונתיים. לעומת זאת, מזונות רבים מהצומח עשירים בהם. זו, כנראה, אחת הסיבות, שתזונה טבעונית מורידה משמעותית את הסיכון בסוגי סרטן הקשורים למערכת העיכול.
  • – החלבון מן החי (המצוי, כמובן, רק במזון מהחי) מעלה את רמת החומציות של הדם. יש לתופעה זו כמה תופעות לוואי, ואחת מהן נובעת מה”מלחמה” של הגוף נגד החומציות הזו. תיאור מעט פשטני של התופעה הוא שהגוף מפריש חומרים בסיסיים (“בסיס” בניגוד ל”חומצה”) אל הדם, כולל חומרים מתוך העצמות – סידן וזרחן – מוריד את החומציות, ומפריש אותם החוצה מהגוף. כלומר, דווקא מזון מהחי – כולל חלב! – מעודד ומעלה את הסיכון לחלות באוסטיאופורוזיס (דילול עצם).
  • – חשוב לי לציין בהקשר זה, שמעבר לבעיית החומציות שפירטתי קודם, חלב פרה עשיר מאוד בזרחן, וברמות כאלה, הוא מקשה על הגוף לספוג את הסידן שבחלב. כך שלמרות ריבוי הסידן בחלב הפרה, הוא עדיין לא מקור אמין לחלוטין לסידן.

ומה עם ילדים?

שמעתי אינספור פעמים את הטיעון, לפיו, תזונה טבעונית אולי בריאה לאנשים בוגרים, אבל ילדים בהחלט צריכים לאכול מזון מהחי כדי להתפתח כמו שצריך, שלא לדבר על תינוקות (וכתוצאה מזה – גם נשים בהריון). עם זאת, תזונה טבעונית מתאימה וטובה לכולם, בכל הגילאים. ה-ADA, ארגון התזונה האמריקאי, אמר במפורש, שתזונה טבעונית היא בריאה וראויה, ומתאימה לכל שלבי החיים, “כולל הריון, הנקה, ינקות, ילדות והתבגרות”.

חשוב, כמובן, להתאים את התזונה לכל אחד ולכל מצב, ולכן מומלץ לפנות ליעוץ תזונתי בעניינים אלה. מה שכן, אפשר גם להרחיב ולקרוא עוד במקורות שונים, לרבות הספרים והאתרים המוזכרים כאן באתר.

ועוד קצת…

חשוב לי לציין דברים ברמה אישית יותר, ופחות מדעית. נתקלתי בלא מעט טבעונים (וגם אני), שלאחר המעבר לטבעונות חוו שיפור משמעותי בתחושה היומיומית שלהם, ובתופעות פיזיולוגיות שונות (לרבות אלרגיות) (בעיקר לאחר שמתחילים לאכול בצורה מאוזנת).

אני, למשל, מאז גיל 16 סובל מנזלת אלרגית – התקפי נזלת קשים מאוד (לפעמים יכולתי לסיים 5 או 6 גלילי נייר טואלט בקינוחי אף, תוך 4 או 5 שעות!). כמה חודשים אחרי שהפכתי לטבעוני, שמתי לב שההתקפים האלה נרגעו משמעותית (גם מבחינת העוצמה שלהם, וגם מבחינת התדירות), ואז גם קישרתי בין הטבעונות לבין השיפור הזה. דרך אגב, בעקבות האלרגיה הזו, חוש הריח שלי נפגע משמעותית, וגם הוא השתפר לאחר המעבר לטבעונות. בנוסף, אני מרגיש עירני יותר, פעיל יותר וכו’… וכמו שכתבתי, אני לא היחיד!

מה שכן, כבר שמעתי על כמה אנשים (וגם אצלי זה קרה באופן חלקי), שלאחר המעבר לטבעונות הרגישו לא טוב לתקופה מסוימת (מספר שבועות), אבל כאמור – זה חולף, ומתחלף בתחושה פיזית טובה בהרבה. שמעתי שזה כנראה קשור לתהליך של ניקוי רעלים שמתרחש בעקבות המעבר לתזונה צמחית.

למען הסר ספק – חשוב לי להזכיר, שאני לא איש מקצוע בתחום התזונה, ושכל מה שכתוב כאן, לא יכול להחליף יעוץ תזונתי מקצועי. אתם מוזמנים (וזה אפילו מומלץ! לכולם, ולא רק לטבעונים או לצמחונים) לפנות ליעוץ תזונתי מקצועי.