החלטתי לעבור לטבעונות. מה עכשיו?

החלטתי לעבור לטבעונות. מה עכשיו?

הרבה אנשים, שמחליטים לנסות טבעונות, לא ממש יודעים איך וממה להתחיל. אם גם אתם במצב הזה, קודם כל – מזל טוב, וכל הכבוד (מכל הלב!) על ההחלטה הזו!

אתר VeggieCut נועד בין היתר לעזור לטבעונים חדשים, וכולל מידע וטיפים רבים. ערכתי את העמוד הזה בעיקר ככלי עזר. כמו שכתבתי קודם, לפעמים, בתחילת הדרך, ממש לא יודעים מה לעשות, ורציתי לעזור ולהכווין אתכם בין עמודי הטיפים והרעיונות השונים שיש באתר, אז ריכזתי כאן כמה טיפים וקישורים לצעדים הראשונים בטבעונות.

חשוב לי רק להבהיר, שכל אדם שונה, ולכן יכול להיות שתרגישו שאתם רוצים לעשות את השינוי בצורה שונה מזו שאני מציע כאן. זה מאוד אישי, וכמובן שאין כאן כללים. המטרה היא שיהיה לכם כמה שיותר קל ונוח בשינוי הזה!

בנוסף, אם יש לכם שאלה, בקשה, בעיה או כל דבר, אתם יותר ממוזמנים לפנות אליי באמצעות הפרטים שמופיעים בסרגל בצד שמאל.

בהצלחה!

ההמלצה שלנו לשלבי המעבר לטבעונות

1. בשלב ראשון, כדאי להבין מה זה בכלל אומר להיות טבעונים. להכיר את הרכיבים השונים מהחי , ולהכיר את ה”דרישות” התזונתיות שקשורות לתזונה טבעונית. מומלץ מאוד גם להחליט ללכת בעתיד הקרוב ליעוץ תזונתי מקצועי.

2. הכירו את המטבח הטבעוני – לכו לסופרמרקט! לחנות טבע! או אפילו למסעדה! נסו לאכול כמה דברים טבעוניים. אפילו נסו “ארוחת שחיתות” טבעונית. נסו “לחגוג” עם עצמכם את הטבעונות, ולקבל טעימה ראשונה מהמטבח ה(באמת!)עשיר שלה.

3. אחרי שנהניתם מקצת שחיתות ומארוחות לא שגרתיות, או אפילו לפני (איך שבא לכם), כדאי להתחיל לבנות לעצמכם שיגרה. קנו לעצמכם אוכל למהלך השבוע, הכינו לעצמכם ארוחות (גם אם אתם לא מבשלים. שווה לנסות!), ונסו קצת לגשש במטבח הטבעוני.

4. במקביל, אני ממליץ לקרוא את הטיפים שבקישור הזה (אם אתם עוד גרים בבית ההורים, כדאי לקרוא גם את הקישור הזה). אלה טיפים שיעזרו לכם קצת להקל על תקופת המעבר. ואני מבטיח לכם – גם אם תקופת המעבר (הלא ארוכה. באמת!) כוללת אתגרים שונים, אחריה הכל כבר בא הרבה יותר בקלות.

5. אל תשכחו להזכיר לעצמכם לאורך הדרך, ובמיוחד אם אתם מתקשים קצת, למה בכלל אתם משקיעים בשינוי אורח החיים שלכם, וללמוד עוד בנוגע לזה. אתם מוזמנים לקרוא על התעשיות שעושות שימוש בבעלי חיים ולהכיר את הנושא קצת יותר טוב. אתם מוזמנים גם להכיר את ההשלכות האקולוגיות של התעשיות, וגם לשמוח עם היתרונות הבריאותיים שבתזונה טבעונית מאוזנת. ככל שתדעו יותר, תוכלו להיות יותר ויותר שלמים עם הבחירה שלכם, והאתגרים שבדרך יהיו פחות ופחות משמעותיים.

6. תיהנו! באופן כללי, המעבר לטבעונות לא צריך להיות מלחיץ, קשה ומתסכל. הוא יכול להיות מאוד כיפי. אז עשו את זה בקצב שלכם, בצורה הנכונה לכם. הרי המטרה האמיתית היא, שתוכלו להתמיד בטבעונות לעוד הרבה זמן.

7. פרויקט חדש, שאני שותף לו, הוא אתגר22+ של עמותת אנונימוס. מדובר בקבוצת פייסבוק, שבה מתנסים בטבעונות במשך 22 ימים, בליווי טבעונים ותיקים, בשלנים, תזונאיות קליניות ועוד… האתגר מומלץ מאוד, ואם אתם בתחילת הדרך כטבעונים, או רק מתעניינים, שווה מאוד להצטרף! ההרשמה בחינם, בטופס הזה.

בהצלחה!כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *