לא רק אוכל

לא רק אוכל

אחד השינויים המרכזיים – אם לא המרכזי ביותר – במעבר לאורח חיים טבעוני, הוא השינוי בתזונה. אבל חשוב לזכור, שטבעונות מתייחסת לניצול בעלי חיים באופן כללי, ולכן ישנם מוצרים נוספים, שאינם דווקא מזון או שתייה, שטבעונים נוהגים להימנע מהם.

הרשימה, לצערי, היא ארוכה, וישנם מוצרים מאוד מפתיעים, שעושים בהם שימוש במוצרים מהחי (למשל, שמעתי על פילמים של מצלמות לא דיגיטליות, או אפילו סוגים רבים מאוד של קונדומים), אז החלטתי להתמקד במוצרים הבולטים והמרכזיים, ולהשאיר את ההחלטות לגבי השאר – לכם.

באופן אישי, אני חושב שאי אפשר להימנע באופן מוחלט מפגיעה בבעלי חיים, בדיוק בגלל העובדה, שיש מוצרים שלא היינו חולמים על זה שיש בהם מרכיבים מהחי, וגם בגלל שאין לנו אפשרות ללכת לבדוק ולחקור עבור כל מוצר ומוצר, ממה בדיוק הוא מורכב. אז לא נראה לי שצריך להפוך עולמות בשביל כל דבר (אבל כן שווה לבדוק עד לרמה מסוימת), הרי ככה לא רק שלא נצליח לחיות בצורה נורמלית בעצמנו, גם נעשה יחסי ציבור איומים לטבעונות, שתהפוך פתאום למשימה בלתי אפשרית. אז אל תדאגו, ואל תרגישו לא בנוח בנוגע למוצרים קטנים ו”זניחים” יותר.

ולרשימה…

  • – בתעשיות הלבוש, הריהוט, המצעים (כולל כריות ושמיכות) ועוד, עושים הרבה פעמים שימוש בעור, בפרווה, בצמר, בנוצות וברכיבים נוספים מהחי. כמובן שיש מקבילות סינתטיות לרכיבים אלה, ובאופן כללי, אפשר להסתדר בלעדיהם.
  • – מוצרי עור ניתן למצוא לא רק בבגדים ובריהוט, אלא בהרבה מקומות נוספים: כריכות ספרים, ריפוד מכוניות, רצועות שעונים ועוד…
  • – פנינים הן גם רכיב מהחי, וניתן למצוא אותן בעיקר בתכשיטים.
  • – מוצרים שנוסו על בעלי חיים. אני חושב שזה מדבר בעד עצמו, לא? אתם מוזמנים לקרוא עוד על תעשיית הניסויים, כאן. בנוסף, אתם מוזמנים לעיין ברשימת חברות שעושות ושלא עושות ניסויים, בקבוצת “לא קונה בלי ארנב” בפייסבוק (לא חייבים להיות מחוברים לפייסבוק כדי לראות את הקישורים האלה), בקישור הזה. באותה הקבוצה אפשר למצוא רשימה נוספת – של חברות סיגריות, שמבצעות ושלא מבצעות ניסויים בבעלי חיים.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *