עושים בשר טחון

עושים בשר טחון

בשר טחון משמש בהרבה מתכונים: רוטב בולונז, ממולאים, קציצות והמבורגרים ועוד… אז איך אפשר להמשיך ליהנות מהמאכלים האלה, בלי להשתמש ברכיבים מהחי?

האמת – זה פשוט מאוד! מצורפים כמה פתרונות, ובנוסף, אל תשכחו להציץ בהסברים הבסיסיים על קציצות והמבורגרים.

“טחון מן הצומח” של טבעול

פתרון “קל”. כמעט כל המוצרים של טבעול (למעט הטחון מן הצומח ועוד אחד או שניים ספורים, שידוע לי עליהם) כוללים ביצים, ואינם טבעוניים. אך מכיוון שדווקא ה”בשר” הטחון שלהם הוא טבעוני, אפשר בקלות להשתמש בו בכל מתכון, במקום בשר טחון.

שבבי סויה

שבבי סויה מוכנים ממש בקלות – מרטיבים אותם במים חמים, וכשהם רכים (תוך דקה בערך), סוחטים אותם. אם משתמשים בהם במתכון עם מספיק נוזלים, אפשר להכניס אותם כשהם יבשים. הם מעניקים טעם בשרי יחסית, ומתאימים למאכלים כמו ממולאים, לקציצות (יחד עם מרכיבים נוספים), לרוטב בולונז (קחו מתכון רגיל לרוטב בולונז, ופשוט החליפו את הבשר בשבבי סויה). במתכונים רבים כדאי יהיה לחזק מעט את התיבול ביחס לבשר.

עדשים

עדשים יכולות להעניק טעם מעט בשרי. אפשר להכניס אותן לממולאים, אפשר לעשות איתן קציצות, אפשר לעשות איתן רוטב בולונז, ועוד ועוד… גם כאן, במתכונים רבים, אפשר פשוט להחליף את הבשר הטחון בעדשים מבושלות.

סייטן

אני חייב להודות, שמעולם לא ניסיתי לטחון סייטן (גם אין לי בבית מטחנת בשר. מסיבות ברורות…), והסייטן הטחון שנמכר באריזה מוכנה, מאוד לא טעים בעיניי. אבל אתם בהחלט מוזמנים לנסות ולהתנסות עם זה. בגדול, העבודה עם סייטן היא ממש כמו עם בשר, ולכן אני מאמין שגם במקרה זה ניתן להחליף את הבשר הטחון בסייטן טחון (ורק כדאי לחזק את התיבול).

למתכונים נוספים, בקרו בבלוג המתכונים!