עושים גלידה ושייקים

עושים גלידה ושייקים

שייקים

שייקים הם בהרבה מובנים ארוחה קטנה בצורת משקה. ברוב המקרים עושים שייקים מתוקים, מפירות: שמים בבלנדר שני פירות, מעט מים, מיץ תפוזים או חלב סויה, ומפעילים עד שמתקבל שייק. אבל יש כאלה שעושים שייקים גם מירקות.

שייקים ירוקים – מדובר בשייקים שכוללים עלים ירוקים (פטרוזיליה, שמיר (המועדף עליי), כוסברה ואחרים…). היתרון בשייקים ירוקים הוא הערכים התזונתיים שלהם (ברזל, למשל) – כשאוכלים אותם שלמים, צריך ללעוס עלים ירוקים טוב מאוד, ובשייק הם נטחנים, ולכן נספגים בקלות יותר בגוף. הרעיון אולי נשמע מאוד מוזר, והצבע (הירוק, כמובן) של השייקים יכול להרתיע, אבל אני מבטיח לכם, שזה מאוד טעים (הרבה יותר טעים משזה נשמע!), ומתחילים לאהוב את זה יותר ויותר דיי מהר. כדאי להתחיל להכין אותם עם כמות קטנה של עלים, ולאט לאט להגדיל את הכמות.

גלידות וסורבה

בעיקרון, גלידה כוללת חלב צמחי או שמנת צמחית, וסורבה מתבסס על מים או מיץ פירות.

אם יש לכם מכונת גלידה, העבודה פשוטה למדיי: לקבלת גלידה, מוסיפים שייק על בסיס חלב/שמנת, או תערובת אחרת (שוקולד עם שמנת, למשל). לקבלת סורבה – שייק על בסיס מים או מיץ פירות.

תהליך ההכנה של גלידה כולל הקפאה וערבוב, ולכן, כאשר לא משתמשים במכונת גלידה, צריך לבצע את הפעולות האלה בצורה אחרת: באמצעות בלנדר וקרח. אפשר להשתמש בפירות ובקרח (או בפירות קפואים, בלי להוסיף קרח (בהמשך אדבר על פירות קפואים)), ואפשר להשתמש בתערובות נוספות בתוספת קרח. מה שכן, בגלל שהפעולה של הבלנדר מהירה וחזקה, צריך כל כמה זמן לדחוס את התערובת טוב, כדי לקבל גלידה/סורבה מגובשים.

פירות קפואים

פירות קפואים יכולים לשמש כחלק מגלידה/סורבה, אבל אפשר לאכול אותם גם כפי שהם. פשוט זרקו את הפירות למקפיא (אם יש להם קליפה, כמו בננה, כדאי לקלף אותם. אחרי ההקפאה קשה לקלף), ואחרי שהם קופאים – לאכול! אני יכול להמליץ מאוד על תמרים ובננות (אל תיבהלו אם הבננה תשנה צבע. הקליפה, למשל, אם תשאירו אותה, תשחיר לחלוטין בהקפאה), אבל שמעתי על פירות נוספים שיוצאים טובים קפואים: ענבים, אבטיחים ועוד…