עושים שוקולד

עושים שוקולד

כבר בתור ילד העדפתי שוקולד מריר על פני שוקולד חלב (ושוקולד לבן מעולם לא נכנס אצלי לקטגוריה של שוקולד). אבל גם מי שלא אוהבים שוקולד מריר, יכולים למצוא מתוקים שוקולדיים רבים בסופר, חלקם על בסיס שוקולד מריר, חלקם על בסיס קקאו, וחלקם עם תחליפי חלב. מעבר לזה, אפשר בקלות לעשות הרבה דברים בבית באמצעות שוקולד מריר קנוי (אחד השוקולדים האהובים עליי כיום, הוא השוקולד המריר 60% של עלית, ורוב מה שאני עושה עם שוקולד, אני עושה איתו).

הרעיון הכללי הוא להמיס את השוקולד בנוזלים (שמנת צמחית, חלב סויה) כדי להשיג את הסמיכות הרצויה, להוסיף מה שרוצים ולקרר.

שוברים את השוקולד לקוביות או לחתיכות קטנות יותר, ומוסיפים לו את הנוזל שאתם רוצים להשתמש בו, בכמות הרצויה (ככל שיהיה יותר נוזל, השוקולד בסוף יהיה יותר דליל, כמובן. שימו לב, שקופסת שמנת לבישול (250 מ”ל) יחד עם חפיסת שוקולד אחת (100 גר’) יוצרת תערובת דיי דלילה). מחממים את הכל – אפשר במיקרוגל, ואפשר גם בתוך סיר (רק חשוב לשים לב לא לשרוף את השוקולד), ולאחר מכן מערבבים טוב טוב כדי לקבל תערובת אחידה.

אם שמים יחסית מעט שמנת/חלב, אפשר – אחרי שהתערובת מתקרר מעט – ליצור כדורים ולשים במקרר, וכך יתקבלו טראפלים. אפשר להוסיף גם אגוזים או תוספות אחרות. לעומת זאת, אם תשימו יותר שמנת/חלב, אפשר לקבל סירופ שוקולד.

שימו לב – כשהתערובת חמה, היא נוזלית הרבה יותר משתהיה בהמשך, אחרי שהיא תתקרר. אז אל תדאגו, והכי חשוב – אל תוסיפו יותר מדי נוזלים לתערובת! 🙂