זוחלים

0
616
זוחלים
קרדיט pixabay

זוחלים – למה כל כך הרבה אנשים בוחרים בהם בתור חיית מחמד?

אנשים רבים בוחרים לאמץ זוחלים בתור חיית המחמד שלהם. מסתבר שזוהי מגמה שמתחזקת בשנים האחרונות והרבה בוחרים לגדל איגואנה או נחש. ננסה לברר קצת יותר פרטים על הזוחלים, שיסיעו לנו להחליט אם גם אנחנו רוצים לאמץ אחד מהמשפחה.

מסתבר שמשפחת הזוחלים היא לא קטנה בכלל והיא מכילה כ-6,500 מינים. הזוחלים הם בעלי חוליות וגופם מכוסה קשקשים בצורות שונות, שבעצם מקנים להם הגנה מפגיעות חיצוניות וגם הם מסייעים בשמירה על חום גופם. הזוחלים הם בין בעלי החיים הבודדים שנותרו כמעט ללא שינוי במהלך כל ההתפתחות האבולוציונית.

הזוחלים נמצאים פה די הרבה זמן ולפי ההערכה צורות ראשונות שלהם הופיעו על פני כדור הארץ לפי כ-300 מיליון שנה. בני האדם לשם השוואה הם צורת חיים שקיימת רק ב-2 מיליון השנים האחרונות. אז איך תבחרו את הזוחל הבא שלכם בבית?

בשיטוט מהיר ברשת האינטרנט ניתן למצוא שוק ער של אנשים שמציעים למכירה זוחלים שונים. ביקור בלוחות השונים יסייע לכם לבחור את חיית המחמד הבאה שלכם. החיה הפופולארית מבין הזוחלים השונים היא נחש. חובבי טבע רבים בעולם ובישראל מגדלים נחשים שונים כחיות מחמד או כחיות נוי המקשטות בגופן הצבעוני את כלוב העץ הממורק הניצב בחדר האורחים.