ציפורים

0
711
ציפורים
קרדיט: pixabay

ציפורים – 3 עובדות על משפחה אחת גדולה

הציפורים הם חלק ממשפחת העופות והמאפיין העיקרי שלהן הוא גוף המכוסה כולו בנוצות. רבים בוחרים לגדל ציפורים בביתם כחיית מחמד. בין אם ציפור שיר שתנעים את זמנם בשירה יפה או לחלופין ציפור נוי בעלת גווני נוצות ייחודיים. נמנה 3 עובדות מעניינות על הציפורים, שיסייעו לכם להתחיל שיחה עם כל חובב ציפורים מושבע.

הדוכיפת היא הציפור הלאומית של ישראל והיא קיבלה את התואר ב-2008, בחגיגות העצמאות. למעשה, הליך הבחירה בדוכיפת העלה את המודעות לתחום הצפרות בקרב הציבור בישראל. הצפרות משמעותה צפייה בציפורים וביצוע מעקב מדויק אחר אורחות חייהם. למעשה, על מנת לבחור את הדוכיפת היה צורך להיעזר בצפרים, שסייעו בבחירתה.

מחקרים על הרכב הדיאטה של חתולים מראה שהציפור היא אחד מהטרפים המועדפים עליהם. חתולי הבית, בדומה לאבותיהם הקדומים, מותאמים היטב לצייד של יונקים קטנים וציפורים. חושי הראייה, השמיעה והריח שלהם מעולים והם מסוגלים לעקוב אחרי שביל הריח של הטרף על מנת למוצאו. בנוסף, הם מצוידים בטופרים נשלפים ובשיניים שמסייעים להם לטרוף את הציפור בקלות יחסית.

יותר מ-3000 תאונות אוויריות בין מטוסי חיל האוויר ובין ציפורים נודדות אירעו ב-25 השנים האחרונות.

חלק לא מבוטל מהתאונות הסתיים באבדות קשות בנפש. מסתבר שציפורים רבים אחראים להתרסקותם של מטוסים ולתאונות אוויריות שונות בעולם. למעשה, מדובר באחד הגורמים הראשיים שמביאים להתרסקות מטוסים. למעשה, אל לנו לשכוח שבישראל אנו חולקים את המרחב האווירי שלנו עם לא פחות מחמש מאות מיליון ציפורים נודדות בכל עונת נדידה. מיקומה של ישראל, בצומת של שלוש יבשות, הופך אותה למעין נקודת מפגש לציפורים ברחבי העולם בשעת נדידתם. התוצאה היא שבאביב ובסתיו חולפים בשמי ארצנו למעלה ממיליארד ציפורים נודדות.