תוכים

0
678
תוכים
מקור pixabay

תוכים – כמה עובדות לפני שניגשים לאמץ אחד

רבים בוחרים לאמץ תוכי ולא בכדי. התוכי הוא בעל חיים ממשפחת העופות, שמצטיין גם במראה ייחודי וגם ביכולת דיבור נדירה. ננסה למנות עוד כמה עובדות על התוכי.

לתוכים יש צורה מיוחדת ובגלל זה רבים כל כך בוחרים לאמץ אותם. לרבים יש נוצות בשלל צבעים, ששובים את עיניהם של המתבוננים בהם. ישנם מאות מינים לתוכים וניתן למצוא אותם כמעט בכל מקום בעולם, מלבד הקטבים ואירופה. מבנה הגוף של התוכי מותאם לחיים ביער. למעשה, מקורו המעוגל הוא אחד מהסימנים של עופות הטרף. צוואר קצר וכנפיים מעוגלות הם חלק ממאפייניו. הם בעלי מקור חזק מאוד שמסייע להם לקלף פירות ולאכול זרעים.

התוכים הם חלק ממשפחת העופות. המשפחה מתאפיינת בזוג רגליים וביכולת להטיל ביצים בעלי קליפה קשה. העופות רגילים לעוף מרחקים ארוכים בתקופות הנדידה השונות. איך נכין את הבית לקראת בואו של החבר החדש?

קודם כל התוכי כמו כל עוף אחר צריך כלוב, שיאפשר לו יכולת תעופה. כלוב מינמלי בגודל צריך לאפשר לתוכי לעוף בתוכו בנינוחות. אם כן, חשוב לתכנן מראש את גודל הכלוב. אם אין לכם בבית מקום מתאים לכלוב מספיק גדול עבור התוכי, ניתן להשאיר אותו חופשי בבית ולהשתמש בכלוב רק לשם לינה. ענפים של עצי פרי או אקליפטוס יכולים לשמש כמעמד אסתטי ונעים לציפורים במקומות שונים בבית, וגם בתוך הכלוב כתחליף למוטות הפלסטיק, ומעליו.